Авто Інформатор

Новини

Сервіс ГБО

Як часто слід проходити сервісне обслуговування ГБО?

Деякі автовласники вважають, що досить один раз звернутися на СТО, встановити на авто газобалонну систему і далі їздити на газі хоч вічність – головне вчасно заправляти автомобіль. Чи це так насправді? У яких випадках може знадобитися діагностика газового обладнання автомобілів і чи потрібно відвідувати автосервіс, якщо ГБО працює без перебоїв?

Чому сервіс ГБО – це важливо?

Будь-який транспортний засіб складається з деталей, які з часом зношуються, потребують додаткового налаштування або заміни. Автомобілі, обладнані газобалонними системами, не є винятком.

Можна назвати щонайменше 4 причини, чому варто регулярно проходити техогляд та обслуговування газового обладнання на автомобілі:

  • від цього залежить безпечність ГБО;
  • під час профілактичного техогляду можна виявити несправність на ранньому етапі, поки не постраждали інші вузли, а значить, ремонт обійдеться дешевше;
  • щоб система максимально економно споживала паливо, іноді її необхідно повторно налаштовувати;
  • продовжується термін служби газової системи та всього автомобіля, оскільки вузли системи підтримуються у хорошому стані.

Як часто проходити діагностику та обслуговування газової системи, залежить від покоління ГБО, а також інтенсивності експлуатації автомобіля. Наприклад, сервісне обслуговування ГБО 4 покоління рекомендується проходити кожні 10 тис.км пробігу. Хоча б раз на рік (особливо перед початком холодного сезону) слід перевіряти газову апаратуру. Грубе та тонке чищення фільтрів рекомендується проводити після кожних 10 тис.км пробігу. Перевіряти та при необхідності чистити форсунки фахівці радять кожні 40 тис.км пробігу. Приблизно в цей період може знадобитися чищення газового редуктора, заміна ремкомплекту.

Що входить в сервісне обслуговування?

Процедура технічного обслуговування автомобіля з ГБО може дещо змінюватися залежно від того, який вид сервісу надається – плановий (регулярний) чи позаплановий. Традиційно планове обслуговування включає:

  • діагностику системи керування ГБО;
  • заміну фільтрів;
  • чищення форсунок;
  • перевірку системи на герметичність тощо.

Позаплановий огляд системи проводять у разі виявлення дефектів роботи ГБО. Відвідати автостанцію та пройти позапланове обслуговування необхідно, якщо транспортний засіб почав споживати більше палива, ніж зазвичай, біля авто або в салоні відчувається запах газу, автомобіль раптово зупиняється. У таких випадках сервісне обслуговування включає визначення причини дефекту та її усунення.

Де в Україні проводять діагностику та сервіс ГБО?

Звичайні СТО для сервісу автомобілів із ГБО, як правило, не годяться. Найчастіше на таких автостанціях немає спеціального устаткування для обслуговування транспортних засобів із газовими системами, а у майстрів може бракувати навичок для якісної роботи з ГБО.

Однією з найкращих спеціалізованих автостанцій в Україні, які займаються сервісним обслуговуванням транспортних засобів з ГБО, є мережа «Час газу». Діагностика та планове сервісне обслуговування на станціях компанії в середньому займає 15-30 хвилин. Бокси «Час газу» оснащені сучасним обладнанням, яке дозволяє виконувати всі перевірки максимально точно та швидко. А якщо автомобілю знадобиться ремонт або виникне необхідність виконати заміну деталі, то у майстрів «Час газу» достатньо знань та досвіду, щоб усе зробити кваліфіковано та в стислий термін.

Планове чи ремонтне обслуговування на станціях «Час газу» відбувається максимально комфортно для автовласників. Особливо, якщо на прийом записатися заздалегідь. Адреси всіх СТО «Час газу» можна знайти на сайті компанії.

Наверх