Авто Інформатор

Новини

Електричний Mercedes-Benz G-Class за кілька місяців від світової прем’єри

Два роки тому на виставці IAA у Мюнхені Mercedes-Benz показав прототип майбутнього електричного G-Class. На нинішній автосалон привезли передсерійну версію «зеленого» позашляховика. Товарний автомобіль обіцяють показати у першій половині 2024 року.

Учасники IAA зможуть ближче познайомитися з електричним G-Class «за кілька місяців до його світової прем’єри наступного року». Технічні деталі або характеристики майбутнього Mercedes-Benz EQG не розкриваються.

За попередніми даними, позашляховик отримає чотиримоторну електричну силову установку та акумулятор із кремнієвим анодом. Щільність зберігання енергії в такому блоці буде на 20-40% вищою, що дозволить забезпечити додатковий запас ходу. Але першим на ринку з’явиться базовий варіант. «Дальнобійна» версія очікується не раніше 2025 року.

Передбачається, що споряджена маса електричного позашляховика складе близько 3000 кг. Для забезпечення пристойного запасу ходу такому «ваговикові» з далеким від ідеалу коефіцієнтом опору кузова буде потрібна передова акумуляторна технологія.

Mercedes-Benz EQG використовуватиме модифіковану версію сталевого шасі зі сходовою рамою, яке лежить в основі «паливного» G-Class (W463). Передня підвіска обіцяна на подвійних поперечних важелях, задня — на поздовжніх. Акумулятор помістять у захисний сталевий корпус та обернуть вуглецевим армованим волокном. Це дозволить електропозашляховику без проблем долати глибокі броди та бездоріжжя.

Окрім звичайних режимів водіння (Eco, Comfort, Sport), у нього будуть Trail, Rock і Sand, а також режим уповільненого руху для їзди бездоріжжям із заздалегідь встановленою швидкістю. Крім того, EQG отримає танковий розворот на місці (G-Turn).

Серійне виробництво Mercedes-Benz EQG налагодить австрійська компанія Magna Steyr, яка випускає «паливний» позашляховик. Як повідомила на початку року німецька газета Handelsblatt, електричний G-Class може стати одним із перших електромобілів Mercedes, які відмовилися від бренду «EQ». Офіційного підтвердження цієї інформації наразі немає.

Наверх