Авто Інформатор

Новини

Роторна Mazda повернулася на рідний ринок

Кросовер Mazda MX-30 з роторно-поршневим двигуном дебютував у січні 2023 року. Повна назва новинки — Mazda MX-30 Rotary-EV. У Європі продажі моделі стартували ще в лютому, а на рідному ринку лише зараз.

Технічно ліво- та праворульна версії ідентичні. MX-30 Rotary-EV використовує гібридну силову установку з роторно-поршневим двигуном (РПД) у складі. Заводський індекс агрегату — 8С. У ньому застосовано тригранний ротор у вигляді трикутника Рело, який обертається всередині циліндра спеціального профілю. Робочий об’єм агрегату — 830 куб. см. Потужність — 72 к.с при 4700 об/хв. Максимальний крутний момент — 112 Нм доступний при 4500 об/хв. Він не пов’язаний з колесами й використовується для заряджання літій-іонної акумуляторної батареї ємністю 17,8 кВт•год.

Тяговий мотор — електричний потужністю 170 к.с. Привід — передній. З такими агрегатом від 0 до 100 км/год кросовер прискорюється за 9,1 секунди. Максимальна швидкість обмежена на 140 км/год.

На одному заряді батареї кросовер здатен проїхати всього 109 км, при активації РПД — до 600 км. Батарея заряджається як від звичайної мережі, так і від швидкісної. Крім того, зарядка у кросовера двонаправлена, тобто він може віддавати енергію у мережу чи живити побутові прилади.

У Японії Mazda MX-30 Rotary-EV коштує від 28 720 доларів. Першою на ринок вийде спеціальна версія Edition R з особливим забарвленням кузова та деякими стилістичними відмінностями.

Наверх